איך מחשבים מס על רווחים בארצות הברית

מס על רווחי הון בארצות הברית הוא מס פדרלי. את תהליכי החישוב והגבייה שלו מנהלת רשות המיסים האמריקנית, ה־IRS. רווחי הון נחשבים כהכנסה בארצות הברית, והמס עליהם – כמו גם המס על הכנסות מעבודה – הוא מקור ההכנסה הגדול ביותר של ממשלת ארצות הברית. מרבית האזרחים האמריקנים ותושבי ארצות הברית חייבים לדווח על הכנסותיהם מדי שנה, לשלם מיסים ולהגיש בקשה להחזרי מס על גבי טופס 1040 המפורסם. כל הנישומים נדרשים לדווח גם על רווחי ההון שלהם ובכלל זה רווחים מנכסים פיננסיים, מהשקעות, מחסכונות, מפיקדונות ועוד. אם גם אתם נדרשים לדווח ל־IRS על הכנסותיכם ועל רווחי ההון שלכם ולשלם עליהם מס, כדאי שתדעו איך מחשבים את המס הזה ותבינו איך הדברים עובדים. מוכנים להתחיל לחשב? פתחו את המחשבון המקוון והתחילו להקליד.

איך מחשבים מס על רווחים בארצות הברית

מהו שיעור המס החל על רווחי הון?

ממשלת ארצות הברית גובה מיסים בשיעורים שונים רק מהכנסות החייבות במס. שיעור ההכנסות החייבות במס תמיד יהיה נמוך יותר מהברוטו של ההכנסה השנתית, והדברים אמורים גם לרווחי הון. חשוב לזכור שכדי לחשב את שיעור המס שייגבה מכם, אתם צריכים לדעת מהו דירוג המס שלכם ולאילו הטבות מס אתם זכאים. ה־IRS קובע דירוג מס לכל נישום לפי שיעור ההכנסות השנתיות שלו, מספר הנכסים הרשומים על שמו, מצבו התעסוקתי, האישי והמשפחתי. לכל דירוג אשראי נקבעים שיעורי מס שונים ולכל סטטוס אישי ומשפחתי מגיעות הטבות מס שונות. כדי להתחיל בחישובים אתם צריכים לדעת את שיעור הניכויים שאתם עתידים לקבל ולהפחית אותם מהתוצאה הסופית. עם זאת, לא פשוט לחשב את הניכויים שכן סכומי הניכוי עשויים להשתנות משנת מס אחת לשנייה. ולכן מומלץ להיעזר בטופס 1040 כדי להגדיר את דירוג המס שלכם, למלא את הנתונים הרלוונטיים ולקבל תמונה ברורה על ההטבות והניכויים שאתם זכאים להם. לאחר שתאספו את הנתונים, תוכלו להתחיל לחשב ולדעת כמה מס אתם חייבים על רווחי הון, ומהו שיעור ההחזרים שאתם צפויים לקבל.

איך משלמים מס על רווחי הון?

לאחר שחישבתם את השיעור המדויק של המס החל על רווחי ההון שלכם, ודיווחתם על כלל ההכנסות שלכם בטופס 1040 או בטפסים נלווים אחרים, הגיע הזמן להעביר את התשלום. רווחי הון הם אומנם הכנסה לכל דבר, אך אין הם הכנסה ממשכורת. ולכן אם אתם עוסקים עצמאים וממילא משלמים את המיסים שלכם בעצמכם, אתם כבר יודעים מהי הדרך הטובה ביותר להעביר את הכסף לרשות המיסים. אך אם אתם עובדים שכירים, כדאי שתדעו שהמעסיק שלכם אינו יכול לגלם את רווחי ההון שלכם במשכורת או להעביר ל־IRS את התשלום עליהם במקומכם. מוטל עליכם לשלם את המס על רווחי ההון שלכם בעצמכם, ולשם כך עומדות לרשותכם כמה דרכים פשוטות ויעילות. אתם יכולים לשלם מס על רווחי הון באמצעות כרטיס אשראי בשירות התשלומים של ה־IRS באתר או באפליקציה. עם זאת, עליכם להביא בחשבון שכל עסקת אשראי כוללת תשלום על עמלת שירות בשיעור של אחוז או שניים. אם אינכם רוצים לשלם עמלה על שירותי האשראי, אתם יכולים לשלם לרשות המיסים באמצעות הפקדה בנקאית ישירה או באמצעות העברת המחאה. תשלום באמצעות הפקדה בנקאית או המחאה הוא הדרך הזולה והטובה ביותר לשלם מיסים על רווחי הון.

היעזרו במחשבון המקוון

לא אוהבים מספרים? מתקשים לחשב בעצמכם? פתחו את המחשבון המקוון החכם והתחילו לתקתק את המספרים. כדי שתוכלו להעביר ל־IRS את שיעורי המס המדויקים, כדאי שתסמכו על המחשבון ותתנו לו לעשות את העבודה הקשה במקומכם.

למידע נוסף לחצו כאן >

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *